(Ne)zvyčajné tipy pre menšiu detskú izbu

Lámete si hlavu nad tým ako zariadiť menšiu detskú izbu, tak aby sa v nej vaše dieťatko cítilo dobre? Prinášame vám pár tipov, aby bola aj malá detská izbička príjemným miestom pre hru aj odpočinok.

1. Flexibilný nábytok

Najhoršie je, keď  sa celý priestor preplní nábytkom. Podľa nášho názoru je najdôležitejší bod pri zariaďovaní detskej izby zachovať toľko voľného priestoru a vzdušnosti, ako je len možné. Detská hra je totiž často v pohybe a na pohyb je potrebný priestor. Preto pri boji s priestorom odporúčame využiť  flexibilitu nábytku. Máme na mysli napríklad sklápaciu posteľ či vyklápací stolík.

2. Myslite vertikálne

Izba nemá len horizontálny priestor. Skúste myslieť na to, čo všetko sa dá využiť vo vertikálnej polohe. Hneď nás napadajú napríklad poschodové postele, vstavané vysoké skrine, detská postieľka s úložným priestorom či nástenné poličky.

3. Multitasking predmetov

To, že sú ľudia schopní multitaskingu je síce už dávno vyvrátené, multitasking predmetov je však realitou a je škoda to nevyužiť. Predovšetkým v malých miestnostiach oceníte, keď má posteľ okrem spacej funkcie aj odkladací priestor a vstavaná skriňa slúži aj ako bunker pre deti.

4. Dostatok hravých, fantáziu podnecujúcich prvkov

Keď je všetko dané a hotové, nemá dieťa vlastne možnosť vymyslieť si niečo nové, byť kreatívne a rozvíjať svoju fantáziu. Naopak existujú prvky, ktoré vedia fantáziu podporiť a detská izba by ich mala obsahovať. V malej izbičke to môže byť napríklad  tabuľová časť steny, kde dieťa môže kresliť svoje diela či už je vaše dieťa zamilované do kreslenia krovinorezov alebo tigrích rodín.

5. Rada na záver. Buďte odvážni a myslite „out of box“

Skúste sa pozrieť na priestor detskej izby nanovo a úplne bez obmedzení si predstavte ideálny stav izby pre malé dieťa.  Nenechajte sa obmedzovať tým, čo v izbe už je alebo tým, čo by určite presahovalo vaše finančné možnosti. Túto prvú myšlienku si zakreslite či zapíšte. Teraz sa na nákres pozrite znova a vymyslite, čo sa dá so stávajúcim stavom v rámci vašich možností s izbičkou urobiť.