Užitočné darčeky pre vášnivých kutilov!

Máte vo vašej rodine alebo okolí nejakeho domáceho majstra a neviete, ako mu spraviť radosť? Prezrite si nasledovné návrhy a inšpirujte sa užitočnými nástrojmi ktoré určite potešia!

Vŕtačky

Elektrické vŕtačky sú výborný nástroj na použitie v dielni. Sú napájané priamo z elektrickej siete, takže nie je obmedzená doba ich prevádzky. Nevýhodou je prítomnosť napájacieho kábla a jeho obmedzená dĺžka. Pri výbere elektrickej vŕtačky je dôležité vedieť, do akého materiálu s ňou budete vŕtať. Vŕtačky bez príklepu sú hlavne určené pre drevo, kov a plášť. Vŕtačky s príklepom sú, ale univerzálne a dokážu vŕtať do hocijakej stavebnej hmoty. Tiež sa treba zamerať na parametre príkonu, ktorý rozhoduje efektivity a rýchlosť vŕtania a typ skľučovadla, ktorý informuje ako sa budú upínať vrtáky.

Motorová píla

Perfektný nástroj na rezanie dreva. Silné benzínové píly sa dajú použiť na ťažbu dreva v lese aj na pílenie väčšieho množstva palivového dreva doma. Elektrické píly zastanú prácu na záhrade, v dielni ale napríklad aj na stavbe. Všade tam, kde máte prívod elektriny.

Zdviháky na auto

Hevery (zdvihák na auto) a podpery slúžia na nadvihnutie automobilu a vykonanie potrebných servisných úkonov. Pri kúpe vždy vyberajte model, ktorý má vyššiu nosnosť, ako je hmotnosť automobilu. Dôležitým parametrom je tiež maximálna výška, do ktorej je hever schopný podvozok nadvihnúť. Existujú rôzne typy heverov: hydraulické sa zdvih koná pumpovaním násadou alebo pripojením kompresora; bábiky sú štandardný typ hevera; pojazdné sa vďaka kolieskam ľahšie a pohodlnejšie manipulujú; a nožnicové, ktoré využívajú osvedčený mechanizmus sťahovania závitu oceľovej skrutky v strede hevera, vďaka ktorému prebieha postupné zdvihnutie vozidla. Oproti hydraulickým heverom sú lacnejšie, ale manipulácia s nimi je mierne náročnejšia a zaberie viac času.

Bazénový vysávač

Robotický bazénový vysávač je perfektný pre ušetrenie starostí ak vlastníte bazén. Zabezpečí perfektnú čistotu dna aj stien bazéna. Čistiaci cyklus zvládne sám napríklad v nočných hodinách a Vy tak máte každé ráno dokonale vyčistený bazén. Zmapuje celý priestor bazéna a prepočíta efektívnu trasu pohybu po dne aj stenách aj ideálny cyklus čistenia. Je programovateľný, čistiace činnosti vysávača môžete sami definovať.